Blog

aktuální příspěvky na >> úvodní stráncev sekci BLOG


Světlo za zády je taky fajn ..studio-eli-svetlo-za-zady-joga-zivot-stiny-komfortni-zona-myslenkove-vzorce-cesta-srdce

.. a postavit tak čelem ke stínům /nejen svým/, i když to není jednoduché a příjemné.

Více o cestě čelem >>


12 základních tipů pro praxi nejen jógy / i z domova a onlinestudio-eli-pacholetova-tipy-online-joga-domaci-praxe-bezpecne-jogova-terapie

Máme pro Vás pár tipů, které můžete zařadit i do našich online lekcí a videí, abyste mohli cvičit i z domova a dopřát si milovanou praxi. Buďme k sobě ohleduplní a laskaví a cvičme s větší pozorností a opatrností. Právě proto nám domácí praxe může přinést i ten benefit, že se naučíme na sebe více nacítit, sami sobě budeme oporou a pomocnou rukou a naše praktikování bude bezpečnější.

Chci objevit tipy >>


Flow – nejen v józe

FLOW – důležitý proces v našich životech – můžeme vnímat tak, že ..

Učíme se být ve spojení se sebou, proudit a žít v daných okolnostech a zároveň respektovat sami sebe.

Není to pasivní a rezignační odevzdání se situaci, ani bolestná, svazující a energii beroucí představa, že nic nezmůžeme.

Je to vědomé napojení na tělo a mysl. Aktivně, ale zároveň ne v pozici boje proti a neochotě přijmout vývoj, se v dané situaci přijímáme a jednáme autenticky.
Přijímáme odpovědnost za své činy i nečiny. Protože když se pro nečiny rozhodneme a vychází to z nás, tak je to taky ok a dobře. *Plaveme v řece, do které jsme se dostali (z jakéhokoli důvodu).

Součástí flow je volba, jaký *plavecký styl zvolíme, kam poplujeme a jakou rychlostí, protože se tak můžeme i dostat do jiného proudu a nebo řeky.

Jsme různí a tak i různé máme způsoby *plavání – a je to v pořádku, když to vychází z nás a jsme k sobě i druhým opravdoví.

A jak to vnímáte Vy? – co pro Vás znamená, když se řekne FLOW? Budeme rádi, když nám napíšete.

♥ Vaše Eli


Jógová praxestudio-eli-joga-dava-bere-yoga-praxe-practise-zivot-life

– co dává a co bere >>

♥ Vaše Eli


Ravintsara – aromaterapie od Nobilis Tiliastudio-eli-ravintsara-nobilis-tilia-etericky-olej-aromaterapie-imunita

je skvělý éterický pomocník pro chladnější období a jeho projevy:
– posílí náš imunitní systém
– podpoří obranné schopnosti organismu, protože má protivirové účinky
– pomůže s infekcemi …

Zajímá mě, s čím vším mi může bio Ravintsara pomoci >> 


Časté otázky

Odpovídáme na nejčastější otázky, které se týkají lekcí jógy

Chci je znát >>


 Tělo jako chrámstudio-eli-telo-jako-chram-yoga-joga-body

Naše tělo není jen fyzická schránka, ale je naší propojenou součástí nás samých pro tento život.
Tělo je dar a zázrak, který máme, abychom mohli žít a prožívat.
Tělo je také odrazem našeho vnitřního světa – jak na fyzické úrovni, tak na té jemněhmotné.
Náš chrám reaguje na ….

Chci si přečíst celý příspěvek >>


 Obličejový olej karotenový s aloe vera od Nobilis Tilia studio-eli-oblicejovy-olej-karotenovy-aloe-vera-aromaterapie-bio-kosmetika-nobilis-tilia

Léto nám přineslo krásné teplé chvíle.
Ať už jsme si slunce užívali jakkoli a kdekoli, naše pleť potřebuje dodat potřebné vyživující a ochranné látky.

A protože skrz kůži dostáváme až 60 % látek do krevního oběhu a odtud do celého těla, je smysluplné se *živit kvalitně i kosmetickými přípravky. Známé a platné ‘jsme to, co jíme’ můžeme použít i na kůži: >naše tělo živíme i tím, co na něj aplikujeme.

Chci znát účinky obličejového oleje na pleť >>


Mini difuzér – aromaterapie od Nobilis Tiliastudio-eli-mini-difuzer-nobilis-tilia-aroma-aromaterapie-prirodni-etericke-oleje-bio

Znáte nobiliskový aroma difuzér – voňavou lampičku?

Difuzér je báječný na cesty, do kanceláře, dětem do pokoje. Můžeme si ho s sebou vzít kamkoli a mít tak stále při sobě aromaterapeutického pomocníka.
Difuzér obsahuje baterii, která vydrží 10 hodin v provozu a nabíjení přes usb port trvá 3 hodiny.
Takže je ideální na pracovní stůl při pracovní době, dětem na spaní jako jemná lampička nebo pro pořádání seminářů na cestách a v různých prostorech.

Chci se dozvědět, kde a s čím mi difuzér pomůže >>


Růže – aromaterapie od Nobilis Tilastudio-eli-ruze-etericky-olej-aromaterapie-nobilis-tila-rose-aromatherapy

Vůně růže – harmonie pro tělo, srdce i duši. ❤️

Odhalte účinky éterického oleje růže od Nobilis Tilia – jsou silné a zároveň jemné a léčivé:

Odhaluji účinky růže >>

 


Nebojme se změny, zkoušení a nového úhlu pohledu.

Bedlivě prozkoumejme svoje zajeté koleje a zvyky jak v jednání, tak v myšlenkových přesvědčení. A s laskavým pozorováním a naciťováním zjišťujme, co dělá dobře naší duši, která k nám promlouvá skrz tělo, a co je jen škodlivý návyk, který můžeme změnit.
Protože:
Zvyk je sice železná košile .. ale taky nás může natolik svázat, že nemáme možnost se nadechnout všem možnostem. A jelikož zvyk je jen naučený, tak ho lze taky změnit a nebýt na něj fixovaný jako na jedinou možnost v životě. Naučit se novému – výzva, která má smysl.

.. i to je součást písmenek – mého příběhu – v okénku ze života:
Za posledních 10 dni blízkého spojení s **murybundusem jsem zjistila (**už viem, jaké je to téma – nEmoc mám řešit), že jedení je z URČITÉ části zvyk a ne vždy nutná potřeba. Samozřejmě, že každý máme individuální potřeby těla a i u těch je opět dobré prozkoumat jejich příčinu a zdroj a na kolik jsou nám prospěšné.

To, že jsem prvních několik dní nejedla, je celkem přirozený proces /když ho nepotlačujeme. Moje tělo potřebovalo energii na zpacifikování nemoci. Ale i po té, co se mi udělalo z části lépe, jsem si za těch pár dní odvykla tomu, ze potřebuji tolik jíst.
A protože jsem přišla o hlas a na samotě dědiny máme k dostání “akorát” prémiový klid a luxusní ticho, vydala jsem se do nedaleké větší vesnice. V obchodě jsem popadla do náruče několik lahví vincentky – po ničem jiném mé tělo netoužilo. Ale v krámě nemají jen vincentku .. procházím okolo pečiva. A tak mi přišel ten vjem: jeee, mohla bych si dát chlebík /miluji čerstvě upečené ještě teplé pečivo/. A v posledním zbytku volné náruče si odnáším i tuto mňamku – i když moje tělo vůbec vnitřní potřebu nemělo.
Navíc u mě rozhodně navýšení příjmu potravy nevyvolalo zlepšení zdravotního stavu.

NEBOJTE, NEBUDU BREATHARIÁNKA! 

Miluji kuchtění, spoločné užívání si jídla, mlsání, Koishi, Sasazu. A úplně nejvíc jednu malebnou a útulnou kavárnu, kde mají nej čajík, kávu, horkou čekuládu a hlavně skvostné quische na několik způsobů .. a tu, jako by se čas zastavil=tady a teď-navěky. 

A ANI TÍMTO SDĚLENÍM NIKOHO K NEJEDENÍ NENABÁDÁM!! 🤗

Chci tím vyjádřit, že je osvobozující, potřebné a osvěžující občas prosvětlit, provětrat a prověřit, co jsme si zafixovali a jestli náhodou nezraňujeme a netrávíme (nějakým jedem-emocí, myšlenkou, návykem, pocitem, vzorcem uvažování, ..) svoje tělo.

♥ Vaše Eli


P(l)usy pro vinyasa jógu, aneb co s ní zažijete studio_eli_yoga_joga_vinyasa

Vinyasa jóga .. dech & tělo .. pohyb & plynutí .. splynutí těla a mysli .. v celotělové meditaci.

Většina z nás má sedavý způsob života a naše těla jsou uvězněna do židlí či jednostranných nezdravých pohybů.  Dostáváme se do stagnace a na těle se objevují důsledky nevhodných stereotypů – bolesti zad, ztuhlé klouby, zkrácené svaly, omezené dýchání a nemoci. Vinyasa jóga vás dostane do pohybu a rozhýbe ztuhlé tělo fyzické i psychické – do tělesného i duševního uvolnění a zdraví.

Pokračujte ve čtení >>>


12 tipů pro jógu a prožitý život Studio_Eli_youga_joga_life_live

Pojďme prožít nejen jógu: VĚDOMĚ, PLNĚ, AUTENTICKY, S VĚDOMÍM A NAPLNĚNÍM SEBE SAMA, V PŘÍTOMNÉM OKAMIHU

ŽIVOT EXISTUJE PRÁVĚ TEĎ .. a že ze všech *teď* si tvoříme naši budoucnost

Pokračovat ve čtení >>>


12 cviků pro každý den, aneb s jógou 24 hodin denněStudioEli_joga_yoga_denne

S jógou můžete být ve dne, i  v noci. A těchto 12 cviků Vám nezabere navíc žádný čas.

Pokračovat ve čtení >>>


12 důvodů, pro které si zamilujete jógu … i sebe12_duvodu_pro_ktere_si_zamilujete_jogu_studio_eli_

Na jógové cestě poznáte celý svůj vnitřní svět. Potkáte správné učitele, se kterými si prožijete všechny potřebné zkušenosti, i když někdy bolí. Poznáte, že se nemusíte ničeho bát, že vše přichází ve správný čas, že bez trápení není radost, že slzy nesou smutek i štěstí. Budete svobodní, protože už nemusíte hrát a předstírat … stanete se tím, kým ve skutečnosti jste …

Pokračovat ve čtení >>>


 

„Přijměte se takoví, jací jste!“ Rozhovor s Elenou PacholetovouElenaPacholetova_StudioEli

Děkuji Zuzce Králové! A všem,se kterými můžu sdílet svůj sen „bylo jednou jedno studio, kde se lidé scházeli pro kousek štěstí, zdraví a lásky … „

Pokračovat ve čtení >>>

 


Kyčle jako brána do budoucnosti

urdhvakonásana

Kyčle jsou zásadní částí našeho těla pro pohyb vpřed a také pro naši fyzickou i psychickou rovnováhu. Při nedostatečném uvolnění kyčlí se mohou objevit i bolesti v křížové oblasti. S kyčlemi také souvisí také to, jak se dokážeme odpoutat od minulosti a vykročit vpřed. Jak lehce či těžce kyčlemi pohybujeme – tak lehce či těžce se nám provádí kroky v našem životě, které znamenají opuštění nefunkčních vazeb na minulost a vykročení do změny a pokrok. V kyčlích se také ukládají nahromaděné a neuvolněné emoce, které zanáší naše tělo toxiny a přináší nám různá fyzická i psychická omezení. Zdraví našich kyčlí je napojeno i na vnitřní orgány. Podle tradiční čínské medicíny patří kyčle k elementu dřeva a o orgánům žlučníku a jater.

Pokračovat ve čtení >>>

♥ Vaše Eli


Jak často mám cvičit jógu?ásana5

Jednoduchá rada je: nejlépe každý den. :-)

Ano, už slyším, že nemáte čas každý den na 60 minutovou jógu. Není to však nutné, úplně Vám stačí, když si každé ráno zařadíte 10 až 15 pozdravů slunci. I to stačí, abyste na svém těle pocítili, jak se nastartuje na celý den a zaručuji Vám, že budete cítit příliv energie pro nadcházející denní povinnosti.

Pokračovat ve čtení >>>


Co je to jógová ÁSANA a jak ji ne/cvičitásana1

Začínáte s jógou nebo ji už nějakou dobu cvičíte? Ať už se jedná o jakýkoli druh lekce jógy, jistě tam budete „dělat ásany“. Jde o to, že ásana není jen fyzické nastavení těla! Je to spojení všech složek nás samých – fyzického těla, mysli, emocionální stránky, vědomého bytí, dechu, pozornosti …

Pokračovat ve čtení >>>


15 věcí, které nám berou energii a zanáší čakry15_cakry

  1. Říkáme lidem „ano“, i když v sobě máme „ne“
  2. Neodpočíváme a potlačujeme své emoce
  3. Sami sebe nutíme, abychom vydrželi, i když neexistuje žádný zářivý cíl, kvůli kterému bychom měli trpět“

Pokračovat ve čtení >>>


Uzavřete v sobě energii a zlepšete si držení těla pomocí BANDHbandhy

Tento článek o „bandhách“ vznikl pro klientku, která se mě před 14 dny zeptala, „co že to jsou ty bandhy“, které na začátku lekce trénujeme a pak je ještě máme vědomě aktivovat během hodiny … a navíc i po ní. :-)

Na začátku každé lekce jógy Vám říkám „aktivujte bandhy„, během lekce Vám to stále připomínám a pro některé z Vás je to záležitost, že vůbec nevíte, co po Vás chci. :-)

Pokračovat ve čtení >>>


Co je to jóga? & Pataňdžaliho systém jógyJóga&Pataňdžali

Máte rádi jógu? A víte, že jóga nejsou jen fyzické pozice (ásany) na podložce? Pokud máte zájem vyzkoušet i jiné postupy, které se týkají jógy jako celku (tělo i duše), přečtěte si o Pataňdžaliho systému jógy… :-)

Pokračovat ve čtení >>>


 Dech jako zdroj Vaší energiedech

Uvědomujete si, jak dýcháte? A víte, že většinou používáme jen 10 % kapacity plic? Pociťujete málo energie a jste nervózní a vyčerpaní? Doplňujete zdroje energie externě (energetické nápoje, kafe, cola, čaje, pilulky a vitamíny)? A stejně se pramálo mění?

Pokračovat ve čtení >>>


15 rad, jak si užít lekce jógy a pilates15rad

15 rad pro každého, kdo cvičí a chce cvičit ještě lépe. :-) Co dělat a co nedělat před, při i po lekci.

Pokračovat ve čtení >>>