Milé klientky a milí klienti, naše studio bude fungovat do Vánoc.
Pokud chcete kredity nebo dárkové poukazy využít na lekce nebo masáže ve studiu, je možnost je čerpat až do 23. 12. 2022. Kredity na cvičení můžete čerpat i dále v rámci live lekcí přes Zoom, které budou pokračovat i v novém roce 2023.

Blog

aktuální příspěvky na >> úvodní stráncev sekci BLOG


Světlo za zády je taky fajn ..studio-eli-svetlo-za-zady-joga-zivot-stiny-komfortni-zona-myslenkove-vzorce-cesta-srdce

.. a postavit tak čelem ke stínům /nejen svým/, i když to není jednoduché a příjemné.

Více o cestě čelem >>


12 základních tipů pro praxi nejen jógy / i z domova a onlinestudio-eli-pacholetova-tipy-online-joga-domaci-praxe-bezpecne-jogova-terapie

Máme pro Vás pár tipů, které můžete zařadit i do našich online lekcí a videí, abyste mohli cvičit i z domova a dopřát si milovanou praxi. Buďme k sobě ohleduplní a laskaví a cvičme s větší pozorností a opatrností. Právě proto nám domácí praxe může přinést i ten benefit, že se naučíme na sebe více nacítit, sami sobě budeme oporou a pomocnou rukou a naše praktikování bude bezpečnější.

Chci objevit tipy >>


Flow – nejen v józe

FLOW – důležitý proces v našich životech – můžeme vnímat tak, že ..

Učíme se být ve spojení se sebou, proudit a žít v daných okolnostech a zároveň respektovat sami sebe.

Není to pasivní a rezignační odevzdání se situaci, ani bolestná, svazující a energii beroucí představa, že nic nezmůžeme.

Je to vědomé napojení na tělo a mysl. Aktivně, ale zároveň ne v pozici boje proti a neochotě přijmout vývoj, se v dané situaci přijímáme a jednáme autenticky.
Přijímáme odpovědnost za své činy i nečiny. Protože když se pro nečiny rozhodneme a vychází to z nás, tak je to taky ok a dobře. *Plaveme v řece, do které jsme se dostali (z jakéhokoli důvodu).

Součástí flow je volba, jaký *plavecký styl zvolíme, kam poplujeme a jakou rychlostí, protože se tak můžeme i dostat do jiného proudu a nebo řeky.

Jsme různí a tak i různé máme způsoby *plavání – a je to v pořádku, když to vychází z nás a jsme k sobě i druhým opravdoví.

A jak to vnímáte Vy? – co pro Vás znamená, když se řekne FLOW? Budeme rádi, když nám napíšete.

♥ Vaše Eli


Jógová praxestudio-eli-joga-dava-bere-yoga-praxe-practise-zivot-life

– co dává a co bere >>

♥ Vaše Eli


Ravintsara – aromaterapie od Nobilis Tiliastudio-eli-ravintsara-nobilis-tilia-etericky-olej-aromaterapie-imunita

je skvělý éterický pomocník pro chladnější období a jeho projevy:
– posílí náš imunitní systém
– podpoří obranné schopnosti organismu, protože má protivirové účinky
– pomůže s infekcemi …

Zajímá mě, s čím vším mi může bio Ravintsara pomoci >> 


Časté otázky

Odpovídáme na nejčastější otázky, které se týkají lekcí jógy

Chci je znát >>


 Tělo jako chrámstudio-eli-telo-jako-chram-yoga-joga-body

Naše tělo není jen fyzická schránka, ale je naší propojenou součástí nás samých pro tento život.
Tělo je dar a zázrak, který máme, abychom mohli žít a prožívat.
Tělo je také odrazem našeho vnitřního světa – jak na fyzické úrovni, tak na té jemněhmotné.
Náš chrám reaguje na ….

Chci si přečíst celý příspěvek >>


 Obličejový olej karotenový s aloe vera od Nobilis Tilia studio-eli-oblicejovy-olej-karotenovy-aloe-vera-aromaterapie-bio-kosmetika-nobilis-tilia

Léto nám přineslo krásné teplé chvíle.
Ať už jsme si slunce užívali jakkoli a kdekoli, naše pleť potřebuje dodat potřebné vyživující a ochranné látky.

A protože skrz kůži dostáváme až 60 % látek do krevního oběhu a odtud do celého těla, je smysluplné se *živit kvalitně i kosmetickými přípravky. Známé a platné ‘jsme to, co jíme’ můžeme použít i na kůži: >naše tělo živíme i tím, co na něj aplikujeme.

Chci znát účinky obličejového oleje na pleť >>


Mini difuzér – aromaterapie od Nobilis Tiliastudio-eli-mini-difuzer-nobilis-tilia-aroma-aromaterapie-prirodni-etericke-oleje-bio

Znáte nobiliskový aroma difuzér – voňavou lampičku?

Difuzér je báječný na cesty, do kanceláře, dětem do pokoje. Můžeme si ho s sebou vzít kamkoli a mít tak stále při sobě aromaterapeutického pomocníka.
Difuzér obsahuje baterii, která vydrží 10 hodin v provozu a nabíjení přes usb port trvá 3 hodiny.
Takže je ideální na pracovní stůl při pracovní době, dětem na spaní jako jemná lampička nebo pro pořádání seminářů na cestách a v různých prostorech.

Chci se dozvědět, kde a s čím mi difuzér pomůže >>


Růže – aromaterapie od Nobilis Tilastudio-eli-ruze-etericky-olej-aromaterapie-nobilis-tila-rose-aromatherapy

Vůně růže – harmonie pro tělo, srdce i duši. ❤️

Odhalte účinky éterického oleje růže od Nobilis Tilia – jsou silné a zároveň jemné a léčivé:

Odhaluji účinky růže >>

 


Nebojme se změny, zkoušení a nového úhlu pohledu.

Bedlivě prozkoumejme svoje zajeté koleje a zvyky jak v jednání, tak v myšlenkových přesvědčení. A s laskavým pozorováním a naciťováním zjišťujme, co dělá dobře naší duši, která k nám promlouvá skrz tělo, a co je jen škodlivý návyk, který můžeme změnit.
Protože:
Zvyk je sice železná košile .. ale taky nás může natolik svázat, že nemáme možnost se nadechnout všem možnostem. A jelikož zvyk je jen naučený, tak ho lze taky změnit a nebýt na něj fixovaný jako na jedinou možnost v životě. Naučit se novému – výzva, která má smysl.

.. i to je součást písmenek – mého příběhu – v okénku ze života:
Za posledních 10 dni blízkého spojení s **murybundusem jsem zjistila (**už viem, jaké je to téma – nEmoc mám řešit), že jedení je z URČITÉ části zvyk a ne vždy nutná potřeba. Samozřejmě, že každý máme individuální potřeby těla a i u těch je opět dobré prozkoumat jejich příčinu a zdroj a na kolik jsou nám prospěšné.

To, že jsem prvních několik dní nejedla, je celkem přirozený proces /když ho nepotlačujeme. Moje tělo potřebovalo energii na zpacifikování nemoci. Ale i po té, co se mi udělalo z části lépe, jsem si za těch pár dní odvykla tomu, ze potřebuji tolik jíst.
A protože jsem přišla o hlas a na samotě dědiny máme k dostání “akorát” prémiový klid a luxusní ticho, vydala jsem se do nedaleké větší vesnice. V obchodě jsem popadla do náruče několik lahví vincentky – po ničem jiném mé tělo netoužilo. Ale v krámě nemají jen vincentku .. procházím okolo pečiva. A tak mi přišel ten vjem: jeee, mohla bych si dát chlebík /miluji čerstvě upečené ještě teplé pečivo/. A v posledním zbytku volné náruče si odnáším i tuto mňamku – i když moje tělo vůbec vnitřní potřebu nemělo.
Navíc u mě rozhodně navýšení příjmu potravy nevyvolalo zlepšení zdravotního stavu.

NEBOJTE, NEBUDU BREATHARIÁNKA! 

Miluji kuchtění, spoločné užívání si jídla, mlsání, Koishi, Sasazu. A úplně nejvíc jednu malebnou a útulnou kavárnu, kde mají nej čajík, kávu, horkou čekuládu a hlavně skvostné quische na několik způsobů .. a tu, jako by se čas zastavil=tady a teď-navěky. 

A ANI TÍMTO SDĚLENÍM NIKOHO K NEJEDENÍ NENABÁDÁM!! 🤗

Chci tím vyjádřit, že je osvobozující, potřebné a osvěžující občas prosvětlit, provětrat a prověřit, co jsme si zafixovali a jestli náhodou nezraňujeme a netrávíme (nějakým jedem-emocí, myšlenkou, návykem, pocitem, vzorcem uvažování, ..) svoje tělo.

♥ Vaše Eli


P(l)usy pro vinyasa jógu, aneb co s ní zažijete studio_eli_yoga_joga_vinyasa

Vinyasa jóga .. dech & tělo .. pohyb & plynutí .. splynutí těla a mysli .. v celotělové meditaci.

Většina z nás má sedavý způsob života a naše těla jsou uvězněna do židlí či jednostranných nezdravých pohybů.  Dostáváme se do stagnace a na těle se objevují důsledky nevhodných stereotypů – bolesti zad, ztuhlé klouby, zkrácené svaly, omezené dýchání a nemoci. Vinyasa jóga vás dostane do pohybu a rozhýbe ztuhlé tělo fyzické i psychické – do tělesného i duševního uvolnění a zdraví.

Pokračujte ve čtení >>>


12 tipů pro jógu a prožitý život Studio_Eli_youga_joga_life_live

Pojďme prožít nejen jógu: VĚDOMĚ, PLNĚ, AUTENTICKY, S VĚDOMÍM A NAPLNĚNÍM SEBE SAMA, V PŘÍTOMNÉM OKAMIHU

ŽIVOT EXISTUJE PRÁVĚ TEĎ .. a že ze všech *teď* si tvoříme naši budoucnost

Pokračovat ve čtení >>>


12 cviků pro každý den, aneb s jógou 24 hodin denněStudioEli_joga_yoga_denne

S jógou můžete být ve dne, i  v noci. A těchto 12 cviků Vám nezabere navíc žádný čas.

Pokračovat ve čtení >>>


12 důvodů, pro které si zamilujete jógu … i sebe12_duvodu_pro_ktere_si_zamilujete_jogu_studio_eli_

Na jógové cestě poznáte celý svůj vnitřní svět. Potkáte správné učitele, se kterými si prožijete všechny potřebné zkušenosti, i když někdy bolí. Poznáte, že se nemusíte ničeho bát, že vše přichází ve správný čas, že bez trápení není radost, že slzy nesou smutek i štěstí. Budete svobodní, protože už nemusíte hrát a předstírat … stanete se tím, kým ve skutečnosti jste …

Pokračovat ve čtení >>>


 

„Přijměte se takoví, jací jste!“ Rozhovor s Elenou PacholetovouElenaPacholetova_StudioEli

Děkuji Zuzce Králové! A všem,se kterými můžu sdílet svůj sen „bylo jednou jedno studio, kde se lidé scházeli pro kousek štěstí, zdraví a lásky … „

Pokračovat ve čtení >>>

 


Kyčle jako brána do budoucnosti

urdhvakonásana

Kyčle jsou zásadní částí našeho těla pro pohyb vpřed a také pro naši fyzickou i psychickou rovnováhu. Při nedostatečném uvolnění kyčlí se mohou objevit i bolesti v křížové oblasti. S kyčlemi také souvisí také to, jak se dokážeme odpoutat od minulosti a vykročit vpřed. Jak lehce či těžce kyčlemi pohybujeme – tak lehce či těžce se nám provádí kroky v našem životě, které znamenají opuštění nefunkčních vazeb na minulost a vykročení do změny a pokrok. V kyčlích se také ukládají nahromaděné a neuvolněné emoce, které zanáší naše tělo toxiny a přináší nám různá fyzická i psychická omezení. Zdraví našich kyčlí je napojeno i na vnitřní orgány. Podle tradiční čínské medicíny patří kyčle k elementu dřeva a o orgánům žlučníku a jater.

Pokračovat ve čtení >>>

♥ Vaše Eli


Jak často mám cvičit jógu?ásana5

Jednoduchá rada je: nejlépe každý den. :-)

Ano, už slyším, že nemáte čas každý den na 60 minutovou jógu. Není to však nutné, úplně Vám stačí, když si každé ráno zařadíte 10 až 15 pozdravů slunci. I to stačí, abyste na svém těle pocítili, jak se nastartuje na celý den a zaručuji Vám, že budete cítit příliv energie pro nadcházející denní povinnosti.

Pokračovat ve čtení >>>


Co je to jógová ÁSANA a jak ji ne/cvičitásana1

Začínáte s jógou nebo ji už nějakou dobu cvičíte? Ať už se jedná o jakýkoli druh lekce jógy, jistě tam budete „dělat ásany“. Jde o to, že ásana není jen fyzické nastavení těla! Je to spojení všech složek nás samých – fyzického těla, mysli, emocionální stránky, vědomého bytí, dechu, pozornosti …

Pokračovat ve čtení >>>


15 věcí, které nám berou energii a zanáší čakry15_cakry

  1. Říkáme lidem „ano“, i když v sobě máme „ne“
  2. Neodpočíváme a potlačujeme své emoce
  3. Sami sebe nutíme, abychom vydrželi, i když neexistuje žádný zářivý cíl, kvůli kterému bychom měli trpět“

Pokračovat ve čtení >>>


Uzavřete v sobě energii a zlepšete si držení těla pomocí BANDHbandhy

Tento článek o „bandhách“ vznikl pro klientku, která se mě před 14 dny zeptala, „co že to jsou ty bandhy“, které na začátku lekce trénujeme a pak je ještě máme vědomě aktivovat během hodiny … a navíc i po ní. :-)

Na začátku každé lekce jógy Vám říkám „aktivujte bandhy„, během lekce Vám to stále připomínám a pro některé z Vás je to záležitost, že vůbec nevíte, co po Vás chci. :-)

Pokračovat ve čtení >>>


Co je to jóga? & Pataňdžaliho systém jógyJóga&Pataňdžali

Máte rádi jógu? A víte, že jóga nejsou jen fyzické pozice (ásany) na podložce? Pokud máte zájem vyzkoušet i jiné postupy, které se týkají jógy jako celku (tělo i duše), přečtěte si o Pataňdžaliho systému jógy… :-)

Pokračovat ve čtení >>>


 Dech jako zdroj Vaší energiedech

Uvědomujete si, jak dýcháte? A víte, že většinou používáme jen 10 % kapacity plic? Pociťujete málo energie a jste nervózní a vyčerpaní? Doplňujete zdroje energie externě (energetické nápoje, kafe, cola, čaje, pilulky a vitamíny)? A stejně se pramálo mění?

Pokračovat ve čtení >>>


15 rad, jak si užít lekce jógy a pilates15rad

15 rad pro každého, kdo cvičí a chce cvičit ještě lépe. :-) Co dělat a co nedělat před, při i po lekci.

Pokračovat ve čtení >>>