Milé klientky a milí klienti, naše studio bude fungovat do Vánoc.
Pokud chcete kredity nebo dárkové poukazy využít na lekce nebo masáže ve studiu, je možnost je čerpat až do 23. 12. 2022. Kredity na cvičení můžete čerpat i dále v rámci live lekcí přes Zoom, které budou pokračovat i v novém roce 2023.

JÓGA – ásány

studio-eli-elena-pacholetova-yoga-asana-joga-pozice-balasana-pozice-ditete-benefitystudio-eli-pozice-stromu-vrksasanastudio-eli-pozice-orla-garudasanastudio-eli-sirsasana-stoj-na-hlave

Časté otázky

Co mám očekávat od první lekce?

První lekce bývá vždy nejtěžší. Nové polohy a pozice jsou neobvyklé a tělo je nezná. Buďte tedy trpěliví a dejte svému tělu čas, aby si na nové polohy zvyklo. Začínejte pozvolna, nepřepínejte se a neporovnávejte se s ostatními! Pokud potřebujete, na chvilku si sedněte, odpočiňte si a pak se opět přidejte. Věnujte pozornost svému dechu, který vede vaše tělo.

Jak často mám navštěvovat lekce jógy?

Pravidelným cvičením zvýšíte účinky vašeho snažení. Vaše tělo i mysl bude intenzivněji využívat své kapacity a možnosti. Aby byla jóga účinná, je potřeba zařadit lekce minimálně 1 až 2 týdně – lepší 1x než vůbec!

Co když se necítím ohebný/á?

Nebojte se jógu vyzkoušet! jóga vás naučí s tělem pracovat a váš pocit „neohebnosti“ se během hodiny stane minulostí. Pokud budete chodit pravidelně, uvidíte, jak se vaše tělo mění a harmonizuje.

Musím být v polohách dokonalý/á?

Každý je jedinečný! jóga nás učí mít rád své tělo a přijmout ho. Neporovnávejte se s kolegyní/kolegou vedle vás, soustřeďte se pouze sami na sebe. Každý z nás má v pozici své hranice a každý někde jinde. Není to o svalech, ale o kloubech, proto bychom měli respektovat i své fyziologické nastavení těla. Přijměte se takoví, jací jste!

Co mám dělat, když zaujmu pozici (ásanu)?

Jóga nás také učí koncentraci. V ásáně se soustřeďte na tělo, na pocity a snažte se plynulým dýcháním pozici prohlubovat. Jakmile vám budou myšlenky utíkat k vašim denním povinnostem („co mám ještě nakoupit“, „ co budu dnes vařit“, „co ještě dnes musím udělat“), účinky ásány, tím i celé lekce, se sníží a vy nezažijete krásný pocit nově nabité energie. Věnujte pozornost svému dechu a tělu. Místo, kde cítíte zvýšené napětí prodýchejte a postupně uvolněte, aby se ásana mohla stát pohodlnou.

Mohu cvičit sám/sama doma?

Pro ty, kteří nemají zkušenosti s jógou, je lepší se seznámit s jógou na lekcích pod vedením instruktora. Instruktor vás motivuje, pomůže vám omezit špatné návyky v ásanách (doma na sebe nevidíte), docílíte větších pokroků a účinků. Atmosféra ve skupině také přispívá k celkové energii, kterou můžete při lekci zažít a využít.

Co je podstatou jógy?

Be yourself; everyone else is already taken. (Oscar Wilde)